***       Водещите вечерни новини       на

...
   ***       Водещите вечерни новини       на
Коментари Харесай

Водещите новини! Кой и как се опитва да се върне на власт и има ли алтернатива? САЩ може и да позволят на Украйна да поразява цели в Русия

   ***   

   Водещите вечерни новини   
   на 30 май   

 

Председателят на РИК в Пловдив област от квотата на ГЕРБ-СДС заблуждава жителите, че в случай че желаят да гласоподават единствено на единия избор на 9 юни, могат да го създадат единствено на хартия. Това е следващият опит, посредством разпространение на дезинформация, да се саботира машинния избор. Отново в навечерието на изборите, задачата е да объркат хората и да се откажат да гласоподават по най-сигурния метод – с машина. 

Това написа в публична позиция от страна на " Продължаваме промяната - Демократична България ", която публикуваме без редакторска интервенция: 

***

Намираме се в обстановка, в която дуетът Беевски (Борисов и Пеевски, б.р.) се кани да ръководи и това се вижда през един квази-служебен кабинет. Опитват се да се върнат към политиката на общественото сребролюбие, само че ние няма да им го позволим. Искат да ни убедят, че нямат опция, само че такава има. Това съобщи претендентът за депутатът от ПП-ДБ Венеция Ангова в ефира на NOVA NEWS.

Тя добави, че измежду първите задания на ПП-ДБ ще бъдат да спрат кражбите и да покачат заплатите и пенсиите. Според нея, в случай че 80% от недоволните излязат да гласоподават на изборите на 9 юни, ПП-ДБ биха събрали задоволително посланичество в Народното събрание, с цел да осъществят нужните промени и България да се развива като европейска страна.

***

30% от девойките и 21% от момчетата над 15 години са пушачи. Данните бяха изнесени на събитие в резиденцията на английския дипломат в България, проведено от фармацевтична компания и са във връзка 31 май - Световният ден за битка с тютюнопушенето.

Употребата на цигари е съществена причина за появяването на хронична обструктивна белодробна болест (ХОББ). Над 90 600 българи страдат от това заболяване, като броят им през последните години непрестанно се усилва. Честотата на болестта у нас е доста над междинното за Европа и обгръща над 10% от популацията.

***

Ученик налетя на пердах на преподавател и го удари в корема. Инцидентът е станал към 14:30 часа в двора на Благоевградската професионална гимназия.

Въпросният възпитаник отишъл на учебно заведение с непристойно облекло - с къси гащета. На няколко пъти разнообразни преподаватели са му създали забележка, че не може по този начин да идва на учебно заведение. Той обаче изобщо не обърнал внимание на думите им.

Поредната забележка към него за метода, по който е облечен, пристигнала от учителя по физическо образование и спорт, който трябвало да организира часа в класа на въпросния осмокласник. Тогава 15-годишният младеж се нахвърлил върху учителя и го блъснал с пестник в корема.

***

„ Има завоевателна война, която Русия води против Украйна на украинска територия. Не е въпросът дали Европа или НАТО ще влезе във война, а дали ще оказваме помощ на жертвата да се отбранява в битката си за самостоятелност. 

Това е въпрос, който е поставян през 1938 година пред европейските водачи, тогава са споделили, че ще зарежат Чехословакия, че влиза в рамките на Третия райх. 

Днес така наречен „ миротворци “ споделят същото: да има някакъв мир, при който Русия да получи своето “.

***

Съветниците утвърдиха и предлагането на кмета Благомир Коцев за понижаване на цените на абонаментните карти до прилежащите села и курортни комплекси. Пътуващите до обитаемоте места от общината – Тополи, Константиново, Казашко, Звездица и Каменар, както и до Златни пясъци, Аладжа манастир и местността Корабостроител (Крушките) към този момент ще заплащат по 40 лв. месечно.

***

Съдът в Лондон призна за отговорни петимата българи, виновни за кражбата на 54 млн. паунда от английския обществен фонд Universal Credit.

В продължение на 5 години българите са представяли подправени документи, в подмяна на които са съумели да източат колосалната сума от английската хазна.

***

Дания позволи на Украйна с дарените от страната изтребители F-16 да се нападат цели в Русия. Това сподели датският външен министър Ларс Льоке Расмусен, представен от Българска телеграфна агенция.

***

Държавният секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкън разкритикува през днешния ден съветските опити за предизвикателство на разногласия в демократичните страни с дезинформация, съобщи Асошиейтед прес. Той загатна, че държавното управление на Байдън скоро би могло да разреши на Украйна да употребява предоставени от Съединени американски щати муниции, с цел да поразява цели в Русия.

***

***

Франция може скоро да изпрати в Украйна военни инструктори макар опасенията на някои съдружници и рецензии от страна на Русия, и може да разгласи решението си  по време на визитата на украинския президент идната седмица , оповестяват трима дипломати, съобщи Ройтерс.

***

Словенското държавно управление одобри на съвещание през днешния ден решение за признание на палестинската страна, заяви словенският министър председател Роберт Голоб, представен от словенската национална телевизия РТВ Сло.

„ Правителството одобри решението да признае страната Палестина като самостоятелна и суверенна страна с границите, избрани от Организация на обединените нации. Става въпрос за границите от 1967 година, границите, които би трябвало да се договорят със засегнатите страни в бъдещо спокойно съглашение “, изясни Голоб на конференция след държавното съвещание.

***

„ Иран евентуално приготвя атентат по време на Олимпиадата в Париж през тази година ", това написа израелската медия нюзру, като се базира на данни на разследващата работа на Еврейската страна МОСАД.

„ Според наличната информация Ислямската република е наела водача на проведената незаконна формация " Фокстрот " – иранския кюрд Рава Маджид, по прякор Кюрдската лисица ", добави изданието.

„ Мъжът е живял дълго време в Швеция. След оповестяването му за търсене с алена бюлетина, издадена от Интерпол за убийства, рекет, противозаконна търговия с опиати и други, Рава Маджид в края на предходната година се е преселил в Иран. Там той е бил вербуван от тайните служби на Техеран ", описа още цитираната медия.

***

Центристката партия на израелския министър във военния кабинет Бени Ганц през днешния ден предложи да се организира гласоподаване за разформироване на Народното събрание, само че не беше ясно дали има задоволително поддръжка, с цел да провокира предварителни избори, съобщи Ройтерс.

***

 

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР